Menu

Schizofrenia, Depresja Padaczka

Relacja jednej z uczestniczek szkolenia:

“Dnia 14.05.2012 Stowarzyszenie Kolomotywa zorganizowało warsztaty pt. “Schizofrenia, depresja, padaczka” poprowadzone przez Prezes Stowarzyszenia Terapeutów i Arteterapeutów “LINIE”, arteterapeutkę Panią Ludmiłę Gałkiewicz. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Kultury “Górna”- Filia “Energetyk” przy al. Politechniki 17 w Łodzi.

W spotkaniu wzięli udział wolontariusze stowarzyszenia Kolomotywa, innych fundacji i stowarzyszeń, osoby pracujące lub zajmujące się osobami cierpiącymi na schizofrenię, depresję czy padaczkę, oraz ci zainteresowani tematem, którzy uprzednio się zapisali.

Dyskutowaliśmy o objawach, przyczynach występowania oraz trudnościach doświadczanych przez osoby chore. Ponadto dzięki częściom zarówno teoretycznym jak i warsztatowym nauczyliśmy się rozpoznawać objawy tych chorób i reagować na nie w odpowiedni sposób, rozumieć trudne zachowania ludzi dotkniętych danym schorzeniem, dowiedzieliśmy się więcej na temat sposobów ich leczenia.

Szkolenie trwało pięć godzin. Zdobyte przez nas informacje a także wypowiedzi uczestników warsztatów, którzy doświadczyli owych schorzeń na własnej skórze lub mieli kontakt z innymi osobami przez nie dotkniętymi, skłoniły nas do wielu refleksji, pomogły nam lepiej zrozumieć zjawiska schizofrenii, depresji i padaczki oraz nauczyły nas stawiania im czoła.”

Powrót